Habánsky jarmok 2012

    Prvú júlovú nedeľu sa konajú v obci Veľké Leváre Habánske hody. Pri tejto príležitosti obec pokračuje i v tradícii konania remeselníckych jarmokov. V jednotlivých stánkoch si mali návštevníci možnosť pozrieť alebo vyskúšať jednotlivé remeslá, či už hrnčiarstvo, čipkárstvo, kožiarstvo, drotárstvo, košikárstvo, batikovanie, pernikárstvo a podobne. Najväčšiemu záujmu sa tešil stánok umeleckých kováčov. Súčasťou jarmoku bol i bohatý kultúrny program. V úvode sa predstavil v pekných kostýmoch súbor historického tanca a hudby Reminiscencie. Príhody a zaujímavosti zo života habánov, vybrané z knihy Františka Kalesného – Habáni na Slovensku, si diváci vypočuli v podaní detí DFS Leváranek. Sokoliari Aquila Bojnice predvedli ukážky dobových popráv a prelety dravcov. Deti sa zabavili v programe Rozprávkový vláčik a V komore. Program spestrilo vystúpenie DFS Leváranek. Záver jarmočného programu patril hudobnej skupine Tenor z Veľkých Levár a hudobnej skupine SAXI BAND z Malaciek.

    Návštevníci mali možnosť navštíviť Habánske múzeum a výstavu fotografií na plote. Veľký záujem bol o návštevu rímskokatolíckeho kostola a výstup na vežu. Deti i dospelí si vyskúšali svoju zručnosť v streľbe z luku na historickej strelnici a odvážlivci sa mohli odfotografovať s dravcom.

    Počet návštevníkov potvrdil, že táto akcia bola úspešná a tradícia konania habánskeho jarmoku v obci Veľké Leváre bude pokračovať.

jarmok 4.7.2010 - 1 jarmok 4.7.2010 - 2
jarmok 4.7.2010 - 3 jarmok 4.7.2010 - 4
jarmok 4.7.2010 - 5 jarmok 4.7.2010 - 6