Hlásenia obecného rozhlasu

Dátum hlásenia: 23. 05. 2018

Oznamujeme občanom, že zajtra bude vývoz plastov.

V sobotu 26. mája sa bude konať 8. ročník Medzinárodný festival Detské krojované slávnosti. O 14,00 hod. bude prechádzať krojovaný sprievod obcou od kultúrneho domu do Habánskeho dvora. Súčasťou sprievodu bude aj prehliadka starodávnych kočíkov. Festival sa začne o 14,30 hod. Vystúpia súbory - Leváranek, Studnička, Prvosienka, Krpčiarik, Brodčánek, Matičiarik, Klobúčánek a Marijánek. Pripravené sú tvorivé dielne, škola tanca, tombola, stánky s ľudovo-umeleckými predmetmi a občerstvením. Slovenská televízia bude robiť zábery z festivalu do relácie Kapura.  V nedeľu 27. mája o 10,00 hod. bude v rímskokatolíckom kostole omša s vystúpením súborov - Matičiarik, Klobúčánek a Leváranek. Vstup na festival je voľný. V prípade nepriaznivého počasia sa akcia uskutoční v kultúrnom dome.

Obec Kúty pozýva občanov v sobotu 26. mája na Kúcanský jarmok. O 12,00 hod. vystúpi dychová hudba Mistříňanka a o 19,00 hod. bude ľudová veselica. Pre deti sú pripravené tvorivé dieľne a rôzne atrakcie.

V sobotu 26. mája od 13,30 hod. sa uskutoční v Borskom Mikuláši 49. ročník Záhoráckej dvadsiatky, ktorý bude zároveň Majstrovstvami Slovenska dospelých na 20, juniorov na 10 a veteránov na 5 km. Očakáva sa účasť 130 chodcov s medzinárodnou účasťou.

Oznamujeme občanom, že v utorok 29. mája bude vývoz papiera.

Obec Veľké Leváre bude organizovať  na budúci rok zájazd na vystúpenie Alexandrovcov do Bratislavy.  Ako hostia budú účinkovať Kollárovci.  Vstupné s dopravou je 24,- €. Prihlásiť sa môžete v kultúrnom dome.

Vo štvrtok 20. septembra o 18,00 hod. bude v kultúrnom dome vystúpenie skupiny Veselá trojka. Lístky za 8,- € si môžete zakúpiť v kultúrnom dome.

Novootvorená očná optika Dr. Optik na križovatke ponúka za výhodné akciové ceny slnečné a dioptrické okuliare, doplnkový tovar a meranie zraku optometristkou.

Pošta Veľké Leváre príjme do zamestnania náhradnú doručovateľku na júl a august. Viac informácií na pošte.