Hlásenie obecného rozhlasu

09.03.2021

Aj tento týždeň je možné nechať sa vo Veľkých Levároch  otestovať na COVID-19. Testuje sa pri kultúrnom dome od 10.00 do 18.30 hod. Voľné termíny sú od dnes do piatka. Aby nevznikali zbytočné rady, je dôležité, aby sa záujemci o testovanie registrovali cez registračný systém na konkrétny termín.  Obyvatelia, ktorí si nebudú vedieť zarezervovať termín cez internet, môžu v pracovných dňoch počas úradných hodín zatelefonovať na infolinku 0347794493 a termín zarezervovať telefonicky. 

Do 31. marca 2021 prebieha sčítanie obyvateľov. Prvýkrát je výlučne elektronické. Na internetovej stránke www.scitanie.sk je sčítací formulár a jeho vyplnenie nezaberie viac ako 10 minút. Zúčastniť sa sčítania je právom a zároveň zákonnou povinnosťou každého obyvateľa. Občan sa sčíta sám alebo s pomocou blízkej osoby, prostredníctvom počítača, tabletu alebo mobilu s pripojením na internet. Občania, ktorí potrebujú pomoc pri sčítaní,  môžu kontaktovať obecný úrad osobne, alebo telefonicky na č. 034 202 3104.

Občianska iniciatíva NIE biodegradácii nebezpečných odpadov vo Veľkých Levároch oznamuje, že spustila petičnú akciu proti zriadeniu Zariadenia na biodegradáciu nebezpečných odpadov v areáli bývalej Prefy. Petičné hárky sú k dispozícii na verejných miestach, ktoré sú možné navštíviť aj v čase zákazu vychádzania – napr. v škole, škôlke a na obecnom úrade. Občania si môžu petičný hárok vytlačiť sami z webovej stránky občianskej iniciatívy https://iniciativalevare.weebly.com/  a vyplnený ho môžu vhodiť do schránky obecného úradu, ktorá je umiestnená pri vchode do úradu.