Hlásenie obecného rozhlasu

10.03.2021

Oznamujeme občanom, že zajtra od 12,00 do 14,00 hod. nepotečie voda v celej obci, z dôvodu prác na rekonštrukcii vodovodu.

Do 31. marca 2021 prebieha sčítanie obyvateľov. Prvýkrát je výlučne elektronické. Na internetovej stránke www.scitanie.sk je sčítací formulár a jeho vyplnenie nezaberie viac ako 10 minút. Zúčastniť sa sčítania je právom a zároveň zákonnou povinnosťou každého obyvateľa. Občan sa sčíta sám alebo s pomocou blízkej osoby, prostredníctvom počítača, tabletu alebo mobilu s pripojením na internet. Občania, ktorí potrebujú pomoc pri sčítaní,  môžu kontaktovať obecný úrad osobne, alebo telefonicky na č. 034 202 3104. K dnešnému dňu sa zatiaľ sčítalo 63% občanov obce. Apelujeme na občanov, aby sa sčítali čím skôr, nenechávali si túto možnosť na posledné dni samosčítania a nespoliehali sa príliš na asistované sčítanie. Nízky počet sčítaných obyvateľov môže mať vážny dopad na financovanie rozpočtu obce v nasledujúcich,  možno až desiatich rokoch. 

Občianska iniciatíva NIE biodegradácii nebezpečných odpadov vo Veľkých Levároch oznamuje, že spustila petičnú akciu proti zriadeniu Zariadenia na biodegradáciu nebezpečných odpadov v areáli bývalej Prefy. Petičné hárky sú k dispozícii na verejných miestach, ktoré sú možné navštíviť aj v čase zákazu vychádzania – napr. v škole, škôlke, na obecnom úrade a v obchodných prevádzkach. Občania si môžu petičný hárok vytlačiť sami z webovej stránky občianskej iniciatívy https://iniciativalevare.weebly.com/  a vyplnený ho môžu vhodiť do schránky obecného úradu, ktorá je umiestnená pri vchode do úradu.