Hlásenie obecného rozhlasu

11.03.2021

Do 31. marca 2021 prebieha sčítanie obyvateľov. Prvýkrát je výlučne elektronické. Na internetovej stránke www.scitanie.sk je sčítací formulár a jeho vyplnenie nezaberie viac ako 10 minút. Sčítanie je povinné. Občan sa sčíta sám alebo s pomocou blízkej osoby, prostredníctvom počítača, tabletu alebo mobilu s pripojením na internet. Upozorňujeme, že každý občan sa musí sčítať osobitne. Nestačí, ak vo formulári jeden člen rodiny uvedie osoby s ním žijúce v spoločnej domácnosti. Týmto spôsobom nie sú ostatní sčítaní. Občania, ktorí potrebujú pomoc pri sčítaní,  môžu kontaktovať obecný úrad osobne, alebo telefonicky na č. 034 202 3104. K dnešnému dňu sa zatiaľ sčítalo 64% občanov obce. Apelujeme na občanov, aby sa sčítali čím skôr, nenechávali si túto možnosť na posledné dni samosčítania a nespoliehali sa príliš na asistované sčítanie. Nízky počet sčítaných obyvateľov môže mať vážny dopad na financovanie rozpočtu obce v nasledujúcich,  možno až desiatich rokoch. 

Oznamujeme, že voľné termíny na testovanie vo Veľkých Levároch sú  dnes, zajtra a v sobotu.  Sobotné testovanie bolo posilnené o ďalší tím a bude prebiehať v kultúrnom dome. Už sú  zverejnené termíny aj na celý ďalší týždeň  a je potrebné  sa zaregistrovať cez rezervačný systém, alebo môžete v pracovných dňoch počas úradných hodín zatelefonovať na infolinku 0347794493 a termín zarezervovať telefonicky. Využite termíny v pracovných dňoch a vybavíte sa rýchlejšie.

Občianska iniciatíva NIE biodegradácii nebezpečných odpadov vo Veľkých Levároch oznamuje, že spustila petičnú akciu proti zriadeniu Zariadenia na biodegradáciu nebezpečných odpadov v areáli bývalej Prefy. Petičné hárky sú k dispozícii na verejných miestach, ktoré sú možné navštíviť aj v čase zákazu vychádzania – napr. v škole, škôlke, na obecnom úrade a v obchodných prevádzkach. Občania si môžu petičný hárok vytlačiť sami z webovej stránky občianskej iniciatívy https://iniciativalevare.weebly.com/  a vyplnený ho môžu vhodiť do schránky obecného úradu, ktorá je umiestnená pri vchode do úradu.

V obci Závod, na križovatke pri hasičskej zbrojnici,   je otvorené stále mobilné odberové miesto na testovanie na COVID 19. Otvorené je od  utorka do soboty od 10,00 do 18,30 hod. Testovanie je bez rezervácie.