Hlásenie obecného rozhlasu

12.06.2019

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Malackách vyhlasuje  od 12. júna  čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme v územnom obvode okresu Malacky . V súlade s ustanovením zákona o ochrane pred  požiarmi sa zakazuje: 

  • fajčiť, odhadzovať horiace alebo tlejúce predmety, alebo používať otvorený plameň na miestach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru,
  • vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov , 
  • zakladať oheň v priestoroch alebo na miestach, kde by mohlo dôjsť k vzniku požiaru a kde hrozí nebezpečenstvo jeho šírenia, 
  • spaľovať horľavé látky na voľnom priestranstve v čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru.   

Oznamujeme občanom, že stavebný úrad bude do konca tohto týždňa zatvorený. 

Oznamujeme občanom, že zajtra sa od 8,00 hod. vykoná kosenie pri bytovkách na ulici Družstevná a Severná. Žiadame občanov, aby svoje vozidlá mali v daný deň preparkované pre vykonanie plynulého kosenia trávnatých plôch. V prípade, že sa na daných uliciach budú nachádzať vozidlá, trávnaté plochy ostanú nepokosené, bez určenia náhradného termínu kosenia. 

Obec Veľké Leváre organizuje v nedeľu 23. júna zájazd na kúpalisko do Lipotu. Cena dopravy je 10,- €. Záujemcovia sa môžu prihlásiť v kultúrnom dome. 

Pošta Veľké Leváre príjme náhradného doručovateľa na mesiace júl a august. Bližšie informácie na pošte, alebo na tel. č. 034 77941 20, alebo 0903 012 114.

Jednota dôchodcov Veľké Leváre Vás srdečne pozýva   na tradičný juniáles, ktorý sa bude konať v piatok 14.6. od 14,00 hod. na štadióne TJ Veľké Leváre . Do tanca hrá hudobná skupina „Len taký fukot“. 

Obec Sekule pozýva občanov v sobotu 15. júna od 8,00 hod. na Sekulský jarmok. Vystúpia o 8,00, 10,30 a 15,00 hod.   dychová hudba Búranka, o 10,00 hod. mužský zbor zo Ždánic, o 11,30 hod. Sekulanky, o 14,00 hod. AT BAND a o 17,00 hod. Senderiovci. Sprievodný program – výstavy kvetín, historickej a poľnohospodárskej techniky, drobnochovateľov a atrakcie pre deti.

Občianske združenie Budiž organizuje 15. júna od 10,00 do 21,00 hod. na hrade Červený kameň, benefičný festival na podporu osvety o domácich zvieratách. Pripravené sú detské hry, lukostreľba, kone, dravé vtáky a psy. Vstupné: dospelí 8,- €, deti 4,- €, do 125 cm zadarmo, ŤZP zadarmo.

Očná optika Doktor Optik vo Veľkých Levároch ponúka 30 % zľavu na samozafarbovacie sklá. Nebudete musieť vymieňať číre dioptrické okuliare za slnečné, ale samotné sklá sa zafarbia podľa intenzity svetelných lúčov.   Zároveň ponúka akciu na dioptrické okuliare za cenu 69,- €.

Mäso – údeniny Mihál ponúka na predaj domácu klobásu za 5,60 €/ kg, údené kosti 0,80 €/ kg, syr Eidam 3,90 €/ kg, kuracie štvrte 1,85 €/ kg, bravčovú šunku bez éčok a párky bez éčok.