Hlásenie obecného rozhlasu

17.02.2021

V sobotu a nedeľu 20. a 21. februára prebehne v kultúrnom dome v čase od 8.00 do 20.00 hod. testovanie na COVID-19. Testovanie je určené predovšetkým obyvateľom, ktorí test potrebujú do práce, resp. pre rodičov, ktorých deti navštevujú školu či škôlku a ktorí sa chcú testovať. Na testovanie je potrebné sa prihlásiť prostredníctvom rezervačného systému. Občania, ktorí si nebudú vedieť zarezervovať termín cez internet, môžu zatelefonovať na infolinku 0347794493 a termín zarezervovať telefonicky.

Do 31. marca 2021 prebieha sčítanie obyvateľov. Prvýkrát je výlučne elektronické. Na internetovej stránke www.scitanie.sk je sčítací formulár a jeho vyplnenie nezaberie viac ako 10 minút. Zúčastniť sa sčítania je právom a zároveň zákonnou povinnosťou každého obyvateľa, ktorý má v  Slovenskej republike trvalý, prechodný alebo tolerovaný pobyt. Občan sa sčíta sám alebo s pomocou blízkej osoby, prostredníctvom počítača, tabletu alebo mobilu s pripojením na internet. Ak sa obyvateľ nemôže alebo nevie sčítať sám alebo pomocou svojich blízkych, na splnenie povinnosti sčítať sa môže využiť asistované sčítanie. Vzhľadom na pandemickú situáciu je asistované sčítanie posunuté a začne od 1. apríla 2021. Všetky údaje, ktoré sa do formulára uvádzajú sa musia vzťahovať k rozhodujúcemu okamihu sčítania, teda k 1. januáru 2021. Bude zachovaná maximálna možná ochrana osobných údajov. Bližšie informácie nájdete na stránke www.scitanie.sk.  

Oznamujeme občanom, že v piatok 19. februára bude vývoz plastov.

Autoškola Junek Veľké Leváre oznamuje, že zahájenie nového kurzu vodičov bude v piatok 19. februára o 17,00 hod. v priestoroch autoškoly v budove Základnej školy. Ponúka všetky učebné pomôcky, jazdy v mieste bydliska, možnosť úhrady v splátkach. Prihlásiť sa môžete osobne, alebo na tel. č. 0903 432 501.

Kto stratil kľúče pri motokrosovej dráhe, nech sa prihlási na obecnom úrade.