Hlásenie obecného rozhlasu

18.03.2020

Obec v uplynulých troch dňoch rozniesla prostredníctvom dobrovoľníkov cca 850 ochranných rúšok osobám nad 60 rokov. Rúška šijú dobrovoľníčky z našej obce. Bavlnené látky a gumičky darovalo viacero darcov a sponzorov. Ďakujeme

Ostatní obyvatelia, ktorí nemajú ochranné rúško, môžu zajtra navštíviť výdajné miesto podľa svojho bydliska, na ktorom im bude rúško poskytnuté. Zriadené budú tri výdajné miesta: pred obecným úradom, v hasičskej zbrojnici a pred kultúrnym domom. Rozdelenie obyvateľov vo výdajných miestach je rovnaké, ako pri voľbách. Rúška budú vydávané podľa evidencie obyvateľstva. Rúško môže prevziať jedna osoba pre členov svojej domácnosti.  Výdajné miesta budú zriadené od 10.00 do 17.00 hod. Vyrobené kusy zatiaľ nepokryjú potreby celej obce. Vo výdaji sa preto bude pokračovať aj v piatok.   Žiadame občanov o trpezlivosť a disciplínu pri výdajných miestach, dodržanie bezpečnej vzdialenosti a rešpektovanie pokynov vedúcich výdajných miest.

Vyzývame občanov, aby dôsledne dodržiavali nosenie rúšok, resp. iných ochranných prostriedkov tváre pri vstupe do obchodov, na poštu, do zdravotného strediska a lekárne. 

Oznamujeme seniorom, ktorí mali zabezpečenú donášku stravy zo stravovacích zariadení a bola im zrušená, že v prípade záujmu o dovoz stravy počas najbližších dní môžu kontaktovať obecný úrad na telefónnom čísle 034 202 3104. 

Zároveň žiadame osamelých seniorov, aby sa zdržovali vo svojich domovoch. V prípade potreby nákupu potravín a hygienických potrieb sa môžete ohlásiť na tel. čísle 034 202 3104. 

V zmysle vyhlášky Úradu regionálneho zdravotníctva vyzývame občanov, ktorí sa nachádzajú v dobrovoľnej alebo cestovateľskej 14 dňovej karanténe, aby sa nahlásili na obecnom úrade telefonicky na čísle 034 202 3104 alebo mailom na matrika@levare.sk. Je potrebné nahlásiť meno, priezvisko, adresu a začiatok karantény.

Oznamujeme občanom, že obecný úrad vo Veľkých Levároch pracuje v režime nestránkových dní, občania budú vybavovaní telefonicky, emailom a poštou. Na doručenia listových zásielok môžete použiť schránku umiestnenú pri vchode na obecný úrad.

Oznamujeme občanom, že zberný dvor je až do odvolania zatvorený.

Oznamujeme občanom, že zajtra bude vývoz plastov.

Oznamujeme občanom, ktorí sa prihlásili na operu Rusalka, že predstavenie je zrušené. Nakoľko je divadlo zatvorené, bližšie informácie k vráteniu poplatku, poskytneme v mesiaci apríl.

Firma Kohaplant, dlhoročný predajca ovocných výpestkov, viniča a ruží oznamuje, že nakoľko je dočasne zrušený ambulantný predaj, prijíámajú telefonické a emailové objednávka, ktoré budú dodávať priamo domov. Ovocné stromčeky si môžete objednať na tel. č. 0948 074 460 alebo e-mailom na kohaplant@kohaplant.sk.