Hlásenie obecného rozhlasu

19.03.2020

Obec v uplynulých   dňoch rozniesla prostredníctvom dobrovoľníkov cca 850 ochranných rúšok osobám nad 60 rokov. Rúška šijú dobrovoľníčky z našej obce. Bavlnené látky a gumičky darovalo viacero darcov a sponzorov. Ostatní obyvatelia, ktorí nemajú ochranné rúško, môžu dnes  do 17,00 hod. a zajtra od 10,00 do 17,00 hod. navštíviť výdajné miesto podľa svojho bydliska, na ktorom im bude rúško poskytnuté. Zriadené budú tri výdajné miesta: pred obecným úradom, v hasičskej zbrojnici a pred kultúrnym domom. Rozdelenie obyvateľov vo výdajných miestach je rovnaké, ako pri voľbách. Rúška budú vydávané podľa evidencie obyvateľstva. Rúško môže prevziať jedna osoba pre členov svojej domácnosti.  Žiadame občanov o trpezlivosť a disciplínu pri výdajných miestach, dodržanie bezpečnej vzdialenosti a rešpektovanie pokynov vedúcich výdajných miest.

Vyzývame občanov, aby dôsledne dodržiavali nosenie rúšok, resp. iných ochranných prostriedkov tváre pri vstupe do obchodov, na poštu, do zdravotného strediska a lekárne. 

Oznamujeme seniorom, ktorí mali zabezpečenú donášku stravy zo stravovacích zariadení a bola im zrušená, že v prípade záujmu o dovoz stravy počas najbližších dní môžu kontaktovať obecný úrad na telefónnom čísle 034 202 3104. 

Zároveň žiadame osamelých seniorov, aby sa zdržovali vo svojich domovoch. V prípade potreby nákupu potravín a hygienických potrieb sa môžete ohlásiť na tel. čísle 034 202 3104. 

V zmysle vyhlášky Úradu regionálneho zdravotníctva vyzývame občanov, ktorí sa nachádzajú v dobrovoľnej alebo cestovateľskej 14 dňovej karanténe, aby sa nahlásili na obecnom úrade telefonicky na čísle 034 202 3104 alebo mailom na matrika@levare.sk. Je potrebné nahlásiť meno, priezvisko, adresu a začiatok karantény.

Oznamujeme občanom, že obecný úrad vo Veľkých Levároch pracuje v režime nestránkových dní, občania budú vybavovaní telefonicky, emailom a poštou. Na doručenia listových zásielok môžete použiť schránku umiestnenú pri vchode na obecný úrad.