25.03.2020

25.03.2020

Upozorňujeme občanov, že od dnešného dňa je povinnosťou nosiť ochranné rúška, ktoré zakrývajú nos a ústa, mimo svojho domu, či bytu.

Občania, ktorí si neprevzali ochranné rúška, si ich môžu vyzdvihnúť každý deň od 8.00 do 16.00 hod. v kultúrnom dome. 

V zmysle vyhlášky Úradu regionálneho zdravotníctva vyzývame občanov, ktorí sa nachádzajú v dobrovoľnej alebo cestovateľskej 14 dňovej karanténe, aby sa nahlásili na obecnom úrade telefonicky na čísle 034 202 3104 alebo mailom na matrika@levare.sk. Je potrebné nahlásiť meno, priezvisko, adresu,  začiatok karantény a krajinu.

Žiadame seniorov, aby sa zdržovali vo svojich domovoch a vychádzali len v nevyhnutných prípadoch. V prípade, že v obci nemáte príbuzných, alebo známych, ktorí by vám mohli zabezpečiť  nákup potravín, liekov a hygienických potrieb,   môžete sa  prihlásiť na tel. čísle 034 202 3104. 

Oznamujeme občanom, že obecný úrad vo Veľkých Levároch pracuje v režime nestránkových dní, občania budú vybavovaní telefonicky, emailom a poštou. Na doručenie listových zásielok môžete použiť schránku umiestnenú pri vchode na obecný úrad.

Oznamujeme občanom, že zajtra bude vývoz skla a v piatok vývoz papiera.

Oznamujeme občanom, ktorí sa prihlásili na operu Rusalka, že predstavenie je zrušené. Poplatky za vstupné a dopravu budú vrátené. Nakoľko je divadlo do odvolania   zatvorené, bližšie informácie o vrátení poplatku poskytneme až po jeho otvorení.

Pošta oznamuje, že  bude otvorená zajtra  a v piatok od 8,00 do 12,00 hod.  

Výbor Pasienkovej a lesnej spoločnosti obce Závod oznamuje svojim členom, že zhromaždenie, ktoré sa malo konať 28. marca, je zrušené.

Firmy Asparagus Veľké Leváre a Bioaspa Kúty hľadajú pracovníkov na zber a spracovanie špargle. Pracuje sa vo Veľkých Levároch a v Kútoch. Práca je vhodná pre ženy aj mužov. Platové podmienky – pri zbere špargle sa platí od nazberaných kilogramov, pri spracovaní špargle 3,60 € na hodinu v čistom. Nástup do práce v priebehu apríla. Pre prácu v Kútoch volajte tel. č. 0908 235 553, pre prácu vo Veľkých Levároch tel. č. 0905 151 144.