Hlásenie obecného rozhlasu

26.03.2020

Upozorňujeme občanov, že je povinnosťou nosiť ochranné rúška, ktoré zakrývajú nos a ústa, mimo svojho domu, či bytu. Občania, ktorí si neprevzali ochranné rúška, si ich môžu vyzdvihnúť každý deň od 8.00 do 16.00 hod. v kultúrnom dome. 

V zmysle vyhlášky Úradu regionálneho zdravotníctva vyzývame občanov, ktorí sa nachádzajú v dobrovoľnej alebo cestovateľskej 14 dňovej karanténe, aby sa nahlásili na obecnom úrade telefonicky na čísle 034 202 3104 alebo mailom na matrika@levare.sk. Je potrebné nahlásiť meno, priezvisko, adresu,  začiatok karantény a krajinu.

Žiadame seniorov, aby sa zdržovali vo svojich domovoch a vychádzali len v nevyhnutných prípadoch. V prípade, že v obci nemáte príbuzných, alebo známych, ktorí by vám mohli zabezpečiť  nákup potravín, liekov a hygienických potrieb,   môžete sa  prihlásiť na tel. čísle 034 202 3104. 

Oznamujeme občanom, že obecný úrad vo Veľkých Levároch pracuje v režime nestránkových dní, občania budú vybavovaní telefonicky, emailom a poštou. Na doručenie listových zásielok môžete použiť schránku umiestnenú pri vchode na obecný úrad.

Oznamujeme občanom, že zajtra bude vývoz papiera.

Oznamujeme občanom, ktorí sa prihlásili na operu Rusalka, že predstavenie je zrušené. Poplatky za vstupné a dopravu budú vrátené. Nakoľko je divadlo do odvolania   zatvorené, bližšie informácie o vrátení poplatku poskytneme až po jeho otvorení.

Na základe opatrenia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu zo dňa 24. marca zostávajú školy a školské zariadenia zatvorené až do odvolania. Výučba prebieha naďalej online. Z dôvodu prerušenia vyučovania sa v tomto školskom roku ruší Monitor – testovanie deviatakov. Prijímačky na stredné školy by mali prebehnúť do 30. júna. Zápis prvákov prebehne v termíne od 15. do 30. apríla, presný dátum zápisu na našej škole bude oznámený v priebehu budúceho týždňa. Príspevky za materskú školu a školský klub detí sa v mesiacoch, počas ktorých sú školské zariadenia zatvorené, nebudú vyberať. Za mesiac marec a mesiac, kedy sa nastúpi opäť do školy a škôlky, sa bude vyberať alikvótna čiastka. Preplatok bude vrátený na konci školského roka.

Firmy Asparagus Veľké Leváre a Bioaspa Kúty hľadajú pracovníkov na zber a spracovanie špargle. Pracuje sa vo Veľkých Levároch a v Kútoch. Práca je vhodná pre ženy aj mužov. Platové podmienky – pri zbere špargle sa platí od nazberaných kilogramov, pri spracovaní špargle 3,60 € na hodinu v čistom. Nástup do práce v priebehu apríla. Pre prácu v Kútoch volajte tel. č. 0908 235 553, pre prácu vo Veľkých Levároch tel. č. 0905 151 144.