Hlásenie obecného rozhlasu

28.06.2019

Oznamujeme občanom, že zajtra sa od 20,00 hod. bude realizovať postrek proti komárom pozemnou metódou.

Evanjelický cirkevný zbor pozýva zajtra záujemcov na turistický pochod z Veľkých Levár do Modry na pamiatku predkov. Začiatok je o 7,30 hod. v evanjelickom kostole. Trasu je možné absolvovať v skrátenej vzdialenosti, kde záujemcov odvezie autobus do Kuchyne.

Komisia pre kultúru, šport a školstvo pozýva občanov zajtra na cyklistické potulky Tour de Záhorí. Štart je o 8,00 hod. pred kultúrnym domom. Trasa je dlhá 50 km a povedie  - Veľké Leváre, Nivky, Studienka, Mikulášov, Lakšárska Nová Ves, horáreň Lásek, Tomky, Závod a Veľké Leváre.

Zajtra sa od 9,00 do 17,00 hod. bude konať Záhorácka RC akcia pre Zmrzlinárov na Rinku. Ide o diaľkovo ovládané modely kamiónov a stavebných strojov. Hlavnou atrakciou je Bratislavský most UFO, hasičská stanica, Slovnaft benzínová stanica a stavebná technika. Všetky modely sú plne funkčne osvetlené a ozvučené. Pripravená je aj tombola. 

Pozývame občanov v nedeľu 30. júna na Habánsky hodový jarmok. Program: 9,00 hod. remeselnícky jarmok, 10,00 hod. slávnostná sv. omša pred habánskou kaplnkou,  o 11,00 hod. pašiový príbeh Kristovho utrpenia a  o 12,30 hod. životný príbeh habánov zo 16, storočia, v podaní študentov umeleckej školy z Maďarska o 13,30 hod. slávnostné otvorenie, a nasleduje program  dychová hudba Malačané, skupina historického šermu, stredoveká hudba, divadlo Zelienka – rozprávka o Hlúpej žene,  historická súťaž,  súbor Leváranek, o 18,30 hod. zábava so skupinou Záhoráci a po zotmení ohňová šou. Sprievodné akcie – otvorené Habánske múzeum, výstava na plote, tvorivé dielne, historická strelnica, prehliadka rímskokatolíckeho kostola, historický kolotoč a ochutnávka habánskych jedál. Vstup je voľný.

Oznamujeme čitateľom knižnice, že v pondelok 1. júla bude knižnica zatvorená.

Komu sa stratila sučka kríženca, čierno bielej farby, nech sa prihlási na obecnej polícii.