Budeme revitalizovať územie na Družstevnej, získali sme príspevok z eurofondov.
Snaha veľkolevárskej radnice o získanie čo najväčšieho množstva financií z európskych a národných fondov na rozvoj obce a zhodnotenie obecného majetku sa opäť vyplatila. Do obce smeruje pol milióna eur určených na revitalizáciu územia popri bytových domoch č.607 až 611 na Družstevnej ulici pod názvom projektu Revitalizácia vnútroblokov Veľké Leváre.
V rámci obnovy územia je plánovaná rekonštrukcia chodníka, odstránenie drevených stĺpov a nadzemných vedení, rekonštrukcia rozvodov verejného osvetlenia a osadenie oceľových stožiarov, vybudovanie vjazdov na parkovacie plochy, zrekonštruovanie spevnených plôch popri bytových domoch, vybudovanie spodnej stavby stojísk na kontajnery, osadenie lavičiek, cyklostojanov a prvkov detských ihrísk pre malé deti, vybudovanie prvkov na zadržiavanie dažďovej vody a tiež výsadba veľkého množstva stromov a inej zelene.
Aj keď predmetom projektu nemohlo byť budovanie parkovacích plôch, pri plánovaní sa počítalo s ich umiestnením a postupným dobudovaním.
Aktuálne sa pripravuje opätovné vyhlásenie verejného obstarávania dodávateľa stavebných prác, nakoľko v rámci prvého kola verejného obstarávania sa prihlásil iba jeden uchádzač a obec obstarávanie zrušila.
Realizácia diela je plánovaná v druhom a treťom štvrťroku budúceho roka.
Projekt je financovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu.