Budova „mešťanky“ je na predaj

30.04.2019

Budova „mešťanky“ je na predaj

Podobne ako levársky kaštieľ aj budova „mešťanky“ (meštianskej ľudovej školy), postavená v roku 1930, sa nachádza v ponukovom konaní.  Správca budovy – Univerzitná nemocnica Bratislava vyhlásila elektronickú aukciu na predaj dňa 1.4.2019, pričom koniec lehoty na doručovanie ponúk je stanovený na 2.5.2019. Ponuka sa nachádza na adrese: https://www.ropk.sk/nehnutelny-majetok/ponuka/budova-velke-levare-r1-32962018-3

Aby sme nič nenechali na náhodu, o ponukovom konaní sme vopred informovali zástupcov Bratislavského samosprávneho kraja s cieľom využitia budovy na poskytovanie sociálnych služieb. Za týmto účelom sme tento mesiac spoločne zrealizovali obhliadku interiéru budovy. Nie je samozrejme reálne, aby sa BSK zapojil do súťaže v rámci úvodných ponukových kôl, avšak ak by o budovu nik neprejavil záujem, v šiestom ponukovom kole by budovu BSK mohol získať bezodplatne.

Podľa kuloárnych informácií je však o budovu záujem zo strany súkromného sektora. Je celkom reálne, že budova nájde nového majiteľa hneď v prvom ponukovom kole. Na zámer využitia budovy si však budeme musieť ešte nejaký čas počkať.