Cez víkend prebehne v obci ďalšie kolo testovania

17.02.2021

Cez víkend prebehne v obci ďalšie kolo testovania

V sobotu a nedeľu 20.2. - 21.2.2021 prebehne v kultúrnom dome v čase od 8.00 do 20.00 hod. testovanie na COVID-19. Testovanie je určené predovšetkým obyvateľom, ktorí test potrebujú do práce, resp. pre rodičov, ktorých deti navštevujú školu či škôlku a ktorí sa chcú testovať.

Na testovanie je potrebné sa prihlásiť prostredníctvom rezervačného systému: REZERVAČNÝ SYSTÉM

Obyvatelia, ktorí si nebudú vedieť zarezervovať termín cez internet, môžu zatelefonovať na infolinku 0347794493 a termín zarezervovať telefonicky.

Prosíme občanov iných miest a obcí, aby sa pokúsili využiť odberné miesta v mieste svojho bydliska. Samozrejme otestujeme každého.

Po dohode starostov okresu Malacky budú samosprávy zabezpečovať testovanie obyvateľov aj tento víkend. V zmysle platného COVID AUTOMATU je pre voľný pohyb osôb v mnohých prípadoch potrebný negatívny test. Nechceme robiť z ľudí rukojemníkov, nakoľko ak by sme testovanie nezabezpečili, mnohí občania by sa nemali kde otestovať, pretože počet štátom zriadených odberných miest v okrese je minimálny. V tejto súvislosti sme oslovili kompetentných a tiež vládnych predstaviteľov, aby sa „zabehnutý“ systém zmenil tak, aby testovanie nezabezpečovali obce. Zároveň sme ponúkli alternatívne riešenie situácie.