Do Veľkých Levár smeruje investícia 3,8 mil. EUR. Bude sa rekonštruovať vodovod.

12.11.2020

Do Veľkých Levár smeruje investícia 3,8 mil. EUR. Bude sa rekonštruovať vodovod.

Časté poruchy vodovodu, opakujúce sa výpadky dodávky pitnej vody či nízky tlak vody počas letných mesiacov by sa mali stať čoskoro minulosťou. Do Veľkých Levár je nasmerovaných takmer 3,8 milióna EUR na rekonštrukciu jestvujúceho vodovodu.

Investíciu bude financovať Bratislavská vodárenská spoločnosť a.s. Uzatvorenie zmluvy o dielo s dodávateľom stavebných prác odsúhlasil výbor zástupcov akcionárov 28.októbra 2020.

Čas do konca roka bude využitý na plánovanie stavebných prác a vytyčovanie sietí. Stavebné práce by sa mohli začať realizovať hneď začiatkom roka 2021.

Pôjde o náročnú stavbu naplánovanú na obdobie dvoch rokov, ktorá sa bude musieť realizovať za plnej prevádzky jestvujúceho vodovou. Použitý bude prvotriedny materiál – tvárna liatina s povrchovou úpravou zabezpečujúcou odolnosť na mnohé desaťročia a tiež s vnútornou úpravou proti usádzaniu nežiadúceho materiálu obmedzujúceho prietočnosť.  

Stavba bude vyžadovať intenzívnu spolupráce obce, dodávateľa a obyvateľov jednotlivých ulíc. O ďalších krokoch budeme včas informovať.

Ďakujeme Bratislavskej vodárenskej spoločnosti a akcionárom za rozhodnutie realizovať investíciu takého rozsahu práve vo Veľkých Levároch. Sme radi, že naša spolupráca od jari 2019 priniesla očakávané ovocie.