Pomáhali sme na Južnej Morave

28.06.2021

Pomáhali sme na Južnej Morave

V piatok večer a v sobotu od rána sme pomáhali v Hodoníne odstraňovať následky ničivej búrky. Podľa dohody s koordinátorom dobrovoľníkov sme v sobotu  pracovali v okoli mestského podniku technických služieb, kde sme zo zvaleného lesa postupne vypilovali a vyťahovali aj za pomoci ťažkej techniky nafúkane kontajnery, stroje, časti strechy či strešné fotovoltické panely. Využili sme motorové píly, elektrocentrálu, uhlovú brúsku. Spolu (dobrovoľníci a hasiči) nás bolo asi 40. 

Ďakujem všetkým za pomoc a chuť pracovať v horúcom a ťažkom teréne. Ďakujem za profesionálnu prácu DHZ Veľké Leváre, DHZ Gajary a DHZ Závod. 

Po našej pomoci v Hodoníne sa nám začali ozývať jednotlivci s ponukami na materiálnu pomoc pre postihnuté obce. Konkrétnu ponuku veľkoplošných dosiek typu OSB, ktoré ponúkol miestny podnikateľ, prijal starosta Moravskej Novej Vsi. Materiál bude slúžiť na trvalú či provizórnu opravu zničených domov. Kamión sme vyložili v nedeľu popoludní v Moravskej Novej Vsi na lúke, na ktorej vzniká dočasný sklad stavebného materiálu. 

Ďakujeme sponzorovi za materiál i zabezpečenie dopravy. Radi sme sprostredkovali jeho umiestnenie. 

Starostovi tornádom postihnutej obce sme osobne ponúkli pomoc našich hasičov či dobrovoľníkov, vie, že sa na nás môže kedykoľvek obrátiť.

Radi sme pomohli a radi ešte pomôžeme.

Ako hovoria hasiči, "Bohu na slávu, blížnemu na pomoc!"