Samosprávy okresu Malacky upozorňujú na hroziaci kolaps covid automatu

09.02.2021

Samosprávy okresu Malacky upozorňujú na hroziaci kolaps covid automatu

Aktuálne platný covid automat (plán, ako postupovať v pandémii, aké opatrenia kedy prijímať a kedy ich uvoľňovať) zaradil okres Malacky do tzv. bordovej zóny. Pre náš okres z toho okrem iného vyplýva, že pri ceste do práce je povinnosťou mať negatívny test, starý maximálne 7 dní. Samosprávy pripomínajú, že testovanie má zabezpečiť ministerstvo zdravotníctva. Odmietajú preto suplovať úlohu štátu a upozorňujú na hroziaci kolaps covid automatu. 

Ľudia zabezpečujúci testovanie v obciach sú už unavení. Testovali tri víkendy po sebe. Obec Veľké Leváre je už dnes dopytovaná zo strany občanov, či sa bude v obci testovať opäť.

Obce štátu ponúkajú riešenie napr. vo forme zriadenia mobilných odberových miest v gescii štátu v spádových obciach (napr. Rohožník, Veľké Leváre, Zohor, ...) a mestách Stupava a Malacky, ktoré by boli otvorené aj počas pracovných dní. 

V najbližších dňoch budú samosprávy čakať na reakciu vlády. 

SPOLOČNÉ VYHLÁSENIE KLUBU PRIMÁTOROV A STAROSTOV OKRESU MALACKY K ZODPOVEDNOSTI ŠTÁTU ZA TESTOVANIE PROSTREDNÍCTVOM MOBILNÝCH ODBEROVÝCH MIEST – celé znenie