Testovanie na COVID-19 je opäť k dispozícii od pondelka do soboty

08.03.2021

Testovanie na COVID-19 je opäť k dispozícii od pondelka do soboty

Aj tento týždeň je možné nechať sa vo Veľkých Levároch  otestovať na COVID-19. Testuje sa pri kultúrnom dome od pondelka do soboty v čase od 10.00 do 18.30.

Registrujte sa

Aby nevznikali zbytočné rady, je dôležité, aby sa záujemci o testovanie registrovali na konkrétny termín. Registrovanie pomáha rozložiť záujem o testovanie počas celého dňa a zmierňuje tvorbu radov. Registrovať sa môžete tu: REZERVAČNÝ SYSTÉM

Obyvatelia, ktorí si nebudú vedieť zarezervovať termín cez internet, môžu v pracovných dňoch počas úradných hodín zatelefonovať na infolinku 0347794493 a termín zarezervovať telefonicky.

Využite termíny počas pracovného týždňa

Nenechávajte si testovanie na piatok alebo sobotu. Využite termíny v pracovných dňoch. Vybavíte sa rýchlejšie, nebudete zbytočne čakať v rade a znížite riziko prenosu ochorenia.

Prečo testujeme z mobilného kontajnera a počas celého týždňa?

Vďaka priaznivejšiemu počasiu aktuálne prebieha testovanie v exteriéri z mobilného kontajnera pri kultúrnom dome. Zabraňujeme tak zhromažďovaniu viacerých testovaných obyvateľov v interiéri a znižujeme tak riziko prenosu nákazy.

Zároveň testujeme priebežne počas týždňa. Je rozdiel, či otestujeme 2000 obyvateľov počas dvoch dní v interiéri alebo počas šiestich dní v exteriéri. Aj týmto opatrením znižujeme riziko šírenia ochorenia.

Výsledky testovania za minulý týždeň

Od 1.3. do 6.3.2021 sme otestovali 1913 obyvateľov, z nich 31 malo pozitívny výsledok testu. Miera pozitivity tak dosiahla 1,62%.

Prosíme obyvateľov s pozitívnym výsledkom testu a ich rodinných príslušníkov o poctivé dodržiavanie karantény.