V obci pribúdajú pozitívne testovaní na COVID-19

07.10.2020

V obci pribúdajú pozitívne testovaní na COVID-19

Nárast počtu pozitívne testovaných osôb v okrese Malacky v porovnaní s predchádzajúcimi týždňami je markantný. Pozitívnym prípadom sa nevyhla ani naša obec. V materskej škole bolo minulý týždeň z rozhodnutia RÚVZ Bratislava prerušené vyučovanie na štyri pracovné dni a otestovaní boli všetci pedagógovia. V súčasnosti je už škôlka v prevádzke. Na tento týždeň je prerušené vyučovanie v špeciálnej triede základnej školy.

Upravený režim mal minulý týždeň aj obecný úrad a to z dôvodu pozitívne testovaného zamestnanca údržby a správy zelene. Dobrovoľné testovanie vybraných pracovníkov obecného úradu, ktorí mohli prísť do styku s pozitívne testovaným kolegom, nepotvrdilo nákazu u žiadneho referenta pracujúceho na úrade. Pribudol však ďalší pozitívne testovaný zamestnanec údržby a správy zelene.

Do karantény sa z dôvodu úzkeho kontaktu s pozitívne testovanou osobou dostala riaditeľka školy i starosta obce. Aj keď majú obaja negatívne výsledky testov, musia podstúpiť desaťdňovú izoláciu.

Podľa  informácií RÚVZ Bratislava je k 5.októbru vo Veľkých Levároch na COVID-19 pozitívne testovaných 22 osôb.


Nie je čas na paniku

K uvedenej situácii sa treba postaviť zodpovedne a s použitím zdravého rozumu. Netreba robiť paniku. Obec všetky kroky koordinuje s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva Bratislava, ktorý v prípade potreby rozhoduje o karanténnych opatreniach.

Prosíme občanov, aby dodržiavali základné tri pravidlá, ktoré spomaľujú šírenie ochorenia – noste RÚŠKA, dodržiavajte ODSTUP, častejšie si umývajte a dezinfikujte RUKY.

Priebeh ochorenia u väčšiny „pozitívnych“ ma mierny charakter. Cieľom opatrení je zabrániť rýchlemu šíreniu a nárastu počtu ťažších stavov, ktoré by vyžadovali hospitalizáciu.   

Na jar sme sotva poznali niekoho, kto ochorel na COVID-19. Teraz sme dospeli do štádia, že len v našej obci poznáme viac ako  dve desiatky obyvateľov, ktorých napadol nový koronavírus. Počas prvej vlny epidémie sme sa v obci zomkli a za pomoci mnohých dobrovoľníkov zvládli ťažkú situáciu. Buďme zodpovední a ohľaduplní a spoločne to zvládneme aj teraz. 


Skôr ako začneme: nahliadnite do spracovania vašich osobných údajov

Ak navštívite stránku, ktorá zapisuje cookies, v počítači sa vám vytvorí malý textový súbor, ktorý sa uloží vo vašom prehliadači. Ak rovnakú stránku navštívite nabudúce, pripojíte sa vďaka nemu na web rýchlejšie. Náš web vám ponúkne relevantné informácie a bude sa vám pracovať jednoduchšie.

Súbory cookies používame najmä na anonymnú analýzu návštevnosti a vylepšovanie našich web stránok. Ak si nastavíte blokovanie zápisu cookies do vášho prehliadača, je možné, že web sa spomalí a niektoré jeho časti nemusia fungovať úplne korektne.